خدمات ما

ارائه دهنده کلیه خدمات روان شناسی و مشاوره ( خانواده ، ازدواج ، کودکان ، تحصیلی و … )

خدمات

مرکز روانشاسی و مشاوره راه فردا.

در کنار شما خواهیم بود

نگاه کلی به خدمات

در اختلالات و مشکلات خانواده نقش مشاور بسیار بارز و برجسته است.مشاور با نگاهی بی طرف و علمی و با داشتن آگاهی از شرایط ویژه فرهنگی و اجتماعی هر عضوآنها را راهنمایی کرده و آموزش های لازم را به افراد خانواده ارائه می دهد.هرعضو زمانی که برای حل مشکلات خانواده به مشاور مراجعه کند اولین قدم را در حل مشکلات برداشته و خواست خود را جهت تغییر الگوهای نادرست و آغاز زندگی جدید به نمایش می گذارد. اعضا پس از پی بردن به الگوهای صحیح ارتباطی و حد و مرزهای منعطف،تصمیم نهایی یا همان راه درست را انتخاب می نمایند.

خدمات مشاوره ی خانواده

۱- آسیب شناسی روابط خانوادگی

۲- شناخت تعارضات خانوادگی

۳- تغییر و اصلاح رفتار اعضای خانواده ۴

۴- خانواده درمانی

مشاوره‌ی قبل از ازدواج

ما در مشاوره گامی فراتر از انجام تست بررسی شخصیت طرفین و نکات ضعف و قدرت رابطه برداشته ایم. ما با ارائه ی تست های علمی به خودشناسی و شناخت شخصیت زوجین کمک میکنیم و در عین حال به تعیین حد و مرزها با خانواده و دوستان پرداخته و هر زوج را در بافت فرهنگی و اجتماعی خود مورد ارزیابی قرار می دهیم.

در اختلافات و مشکلات زناشویی نقش مشاور بسیار بارز و برجسته است. درواقع مشاور تنها کسی است که می­تواند با نگاهی بی­طرف و علمی و با داشتن آگاهی از شرایط ویژۀ فرهنگی و اجتماعی هر زوج، آنها را قدم به قدم در مسیر حل مشکلات راهنمایی کرده و آموزش­های لازم را در این شرایط به زوجین ارائه کند. هر زوج زمانی که برای حل مشکلات زناشویی به مشاور مراجعه کند اولین قدم را در حل مشکلات برداشته و خواست خود را جهت تغییر الگوهای نادرست و آغاز زندگی جدید به نمایش می­گذارد. وظیفۀ مشاور در این وضعیت یافتن کانون دقیق مشکل، تحلیل و موشکافی مشکل و ارائۀ آموزش­های جدید و علمی متناسب با شرایط شناختی، هیجانی، فرهنگی و اجتماعی آنها می­باشد. اغلب زوج­ها در خلال طی کردن این پروسه به الگوهای نادرست ارتباطی و حل مسئله در خود پی برده و موفق به ارتقای ارتباط خود به درجه­ای بالاتر از قبل می­شوند. پس از پی بردن به الگوهای صحیح ارتباطی و حدومرزهای منعطف، تصمیم­گیری نهایی مبنی بر ادامه یا پایان رابطه برعهدۀ زوج قرار دارد.

کتایون حلمی دکترای روان­شناسی از دانشگاه تهران

مشاورۀ زناشویی

خدمات مشاوره ی فردی

مدیریت کردن چالش های مهم زندگی،

مهارت کنترل استرس،

مهارت کنترل خشم،

شناخت و رفع آسیب های دوران کودکی،

درمان وسواس و افسردگی و اضطراب و اختلالات شخصیت،

رشد و بالندگی شخصی، خودآگاهی و از بین بردن افکار و خلق منفی،

رفع اختلالات رفتاری،

مهارت ارتباط بین فردی،

ارتقا عزت و اعتماد به نفس و…

درمان فردی که آن را با نام روان درمانی یا مشاوره می شناسیم، یک فرایند است که به واسطه ی آن مراجعه کننده ها با یک درمانگر آموزش دیده، در یک محیط امن و مطمئن به بررسی مشکلات، اختلالات و رفع آنان پرداخته می شود.

مشاوره فردی به افراد کمک می کند که هیجان های ناشی از خاطرات ناخوشایند کودکی ، رفتار های مشکل ساز فعلی و رفتار ها و بر داشت های غیر منطقی خود را بشناسد و دست یه رفع آنها بزند .

گاهی افراد دچار دل شوره های مکرر و بی قراری می شوند که منجر به رها کردن کار و عدم کنترل خشم یا استرس و بروز مشکلات تعاملی و ارتباطی و همچنین برخی از بیماری های جسمی مثل کم خوابی ، بی اشتها بودن می شود .

برای حل این مشکلات و کسب مهارت های جدید و جایگزینی رفتار مطلوب جدید بهتر است به روان شناس و مشاوره فردی مراجعه کنید

تمام نوجوانان جهان تجربه ای کم و بیش مشترک دارند و آن عبارتست از تغییراتی که هم زمان با رشد سریع تر وزن، قیافه ظاهری و نهایتا بلوغ جنسی آنان ایجاد  می شود. یکی از مسایل مهم در آغازین روزهای نوجوانی هویت فردی و اجتماعی اوست که ممکن است دستخوش دگرگونی تازه ای گردد. با توجه به موارد فوق الذکر این واقعیت خود را توجیه می کند که نوجوان با انبوهی از سوالات و شبهات روبروست.و همچنین به علت تغییرات فیزیولوزیکی که نوجوانان در این دوران با آنها مواجه می شوند ممکن است دچار مشکلات رفتاری و ارتباطی گردند بنابراین در صورت بروز چنین شرایطی ، نوجوانان و خانواده های آنها برای برطرف کردن مشکلات به وجود آمده می توانند به مشاور مراجعه کنند.

خدمات مشاوره ی نوجوان

خدمات مشاوره ی تحصیلی

هدایت تحصیلی

آموزش مهارت های یادگیری

آموزش مهارت های افزایش حافظه

آموزش مهارت کنترل استرس

شیوه های صحیح مطالعه

برنامه ریزی درسی

انتخاب رشته

استعداد تحصیلی

مشاوره ی تحصیلی به جهت نقش مهمی که در موفقیت یا شکست دانش آموزان و دانشجویان در مسیر تحصیلی و شغلی خود ایفا می کند از اهمیت بسیار بالایی در نزد والدین و فرزندانشان برخوردار است. مشاوره ی تحصیلی می تواند با شناسایی دقیق استعدادها و توانایی های دانش آموزان آنها را به سوی رشته ی تحصیلی مناسب راهنمایی کند و همچنین می تواند در پذیزش دانشگاه از دانش آموز پشتیبانی و حمایت کند.

بدون شک یکی از مهمترین و موثرترین دوران زندگی آدمی دوران کودکی است که شخصیت فرد در آن پایه ریزی شده و شکل می گیرد.امروزه این حقیقت انکار ناپذیر ثابت شده است که کودکان در سنین پایین علاوه بر توجه و مراقبت جسمانی به توجه در تمام ابعاد وجودی مانند رشد اجتماعی، عاطفی، شخصیتی و هوشی نیاز دارد. بنابراین مشاوره کودک با توجه به اهمیت این دوران ضرور می یابد.

خدمات مشاوره و روانشناسی کودک

سنجش کودک ( در زمینه های شناختی، آموزش، استعدادیابی)

تشخیص اختلالات یادگیری و رفع آن

مشکلات رفتاری از قبیل پرخاشگری، عدم مسئولیت پذیری، اضطراب، ترس، لجبازی، افسردگی

مشاور والدین در زمینه ی تربیتی و تربیت جنسی کودک

خدمات نوروفیدبک

کاربردهای درمانی:

اختلال نقص توجه بیش فعالی (ADHD)

اختلالات اضطرابی

افسردگی

اختلالات یادگیری

میگرن و…

نوروفیدبک چیست؟

نوروفیدبک، روش درمانی نوینی است که موجب بهبود و ارتقاء عملکرد مغز در حوزه های مختلف نظیر توجه و تمرکز، آرامش درونی، عملکرد حافظه، کاهش اضطراب، مشغولیت فکری و بهبود فرآیندهای مرتبط با یادگیری می شود. این روش به غیر از کاربردهای درمانی در حوزه ی روانشناسی، جهت ارتقاء عملکرد ورزشکاران، هنرمندان و مدیران نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

مکانیسم عمل:

دستگاه نوروفیدبک از طریق ثبت امواج مغزی و ارائه ی بازخورد همزمان، کمک می کند تا افراد آموزش ببینند امواج مغزی خود را کنترل و هدایت کنند. یکی از مزایای این روش این است که هیچ گونه عوارضی در مقایسه با داروهای شیمیایی ندارد. این روش هم اکنون در سراسر دنیا علاوه بر درمان اختلالات، برای ارتقاء عملکرد افراد سالم، تیم های ورزشی و … استفاده می شود و نتایج چشم گیر آن در پژوهش های متعدد به اثبات رسیده است.

نقشه مغزی یک ابزار تشخیصی دقیق برای بررسی امواج مغزی است. امروزه استفاده از این روش برای شناسایی آسیب ها و نابهنجاری های امواج مغزی رایج شده است. از آن جا که هر یک از مشکلات روانشناختی مانند افسردگی، اضطراب، مشکلات مرتبط با خواب، نقص توجه و تمرکز در اثر تغییر در عملکرد مغز و متعاقباً کم و زیاد شدن امواج مغز به وجود می آیند، لذا نقشه ی مغزی با ارائه اشکال دقیق از نواحی مختلف مغز به متخصصین این حوزه در بررسی و تشخیص هر چه بهتر اختلالات کمک می کند.

QEEG یا نثشه مغزی

مزایای این روش در مقایسه با روش های قبلی:

دقت بالا در ارزیابی و بررسی امواج مغزی در هر ناحیه

تجزیه و تحلیل داده های کلیه ی نقاط مغز و ارائه نقشه های رنگی، نمودارها و جداول.

روانسنجی

برگزاری انواع آزمون های روانی و شخصیتی

تمامی حقوق برای ,وبسایت رسمی دکتر مجید محمودی مظفر محفوظ است © کپی رایت 1397